GÜVENLİK ÇÖZÜMLERİ


Artık tüm işlemlerimizi internet ortamında gerçekleştirmekteyiz bundan dolayı Ağ, Sistem ve Veri Güvenliği çözümleri hayat kurtarıcı niteliktedir. BT güvenlik çözümleri, günlük işleyişin kesintiye uğramaması, bilgi ve para kaybı yaşanmaması açısından sistem mimarisinin en önemli bileşenleri arasında bulunuyor. Biz de bu noktada uçtan uca BT güvenlik çözümlerini bir araya getiriyoruz.

Güvenli DNS Çözümleri

Bir adrese, sisteme veya kurumsal kimliğin ulaşılabilirliğinin sağlanması ancak DNS yapıları ile mümkün olmaktadır. DNS Güvenliğinin üstüne düşülmediği durumlarda güvenli olmayan adres bağlantılarına erişim sağlanabilirsiniz ve saldırganlar genel itibariyle bilgi toplama, hizmet dışı bırakma veya sahte kaynaklardan talep gönderme gibi saldırı türleri kullanabilmektedirler. Dinamik Teknoloji size DNS Güvenliği çözümleri ile hem yüksek performanslı DNS sunucuları olarak çalışabilmekte hem de maruz kalınabilecek saldırılara karşı güvenlik sağlayabilmektedir.

Siber Güvenlik

Günümüzde sıkça adı geçen siber güvenlik kurumsal ağların vazgeçilmez temel taşlarından biridir. Saldırılar hizmet kesintisi gibi hizmeti durdurucu saldırılar yanında, veri şifrelemesi (Kriptolama), para sızdırma gibi kalıcı hasarlar vermeye yönelik olarak farklı amaçlarla yapılmaktadır. Siber tehdit istihbaratı sayesinde bir organizasyonun siber güvenlik hijyeni oldukça artmaktadır. Toplanıp analiz edilen bilgiler sayesinde kurum gelecekte karşılaşabileceği siber tehditleri görebilmekte ve buna göre çalışmalar yapabilmektedir.
Dış tehlikelere karşı güvenliğinizi sağlamak için alabileceğiniz önlemler;

Ağ Erişim Kontrolü
Antivirüs Çözümleri
E-Mail Güvenliği
Firewall ve Vpn Güvenliği
Loglama ve Log Yönetimi Çözümleri
DLP
Hotspot Firewall Çözümleri
Penetrasyon Testi Hizmetlerimiz

İnternet ortamında hiçbir tehlike olmaksızın tüm iş sürecinizi yönetebilmek ve kendinizi güvende hissedebilmek için bu çözümlerimizi deneyebilirsiniz.

Daha FazlasıFidye Yazılım

Fidye yazılımları, bilgisayarınızı kilitleyerek eski durumuna getirilmesi için bir fidye talep edebilecek sızdırma amaçlı yazılımlardır.
Fidye yazılımlardan korunma ya da en az hasarla kurtulabilmek için alacağımız önlemlerden bazıları şunlardır;

Verilerimizi sık sık yedeklemek
Mevcut yazılımları güncel tutmak
Güvenilmeyen bağlantılara tıklamamak
Bilinen ve orijinal indirme kaynaklarını kullanmak
Şüpheli e-posta eklerini açmamak
Kişisel bilgileri paylaşmamak

Dijital dünyada kendinizi güvende hissetmek ve profesyonel bir destek almak istediğinizde çözümlerimiz sizin tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır.

Malware

Malware kötü amaçlı bir bilgisayar virüsüdür ve virüsün tipi özelliklerine göre sizlere büyük hasarlar verebilir. Kullanıcı bilgilerinizi alarak kimlik hırsızlığı, casusluk gibi kötü amaçlar için size bulaşabilir. Pek çok yazılım dilinde hazırlanan zararlı yazılımlar hemen hemen tüm cihazlara, e-posta platformlarına ve tarayıcılara ulaşabileceğinden Malware Catch Rate oranı yüksek olan önleyici yazılım veya programları tercih etmeye dikkat etmeniz gerekmektedir. Cihazlarınızı ve kişisel bilgilerinizi bizim desteğimizle güvende tutabilirsiniz.

Sosyal Mühendislik

Sosyal mühendislik, bir sistem içerisinde kullanıcıların zafiyetlerini kullanılarak çeşitli ikna ve kandırma yöntemleriyle kurumun veya kişinin gizli verilerini göndermelerini sağlayarak sistem içerisinde izinsiz bir giriş sağlamaktır. İnternet ortamında her alanda sosyal mühendislik örnekleriyle karşılaşabilirsiniz. Bu zararlı yazılımlardan tek bir çözümle kurtulmak çok olası değildir. Mümkün olan en fazla güvenlik kombinasyonuyla sosyal mühendislik yönteminden kurtulabilirsiniz.

Ağ Güvenliği

Ağ Güvenliğinizi sağlayabilmeniz için takip etmeniz gereken adımlar;

 Güvenlik Duvarı (Firewall)

Firewall'lar, cihazlarınızı diğer ağlardan gelecek olan saldırılarına karşı koruyan, belirlenen kurallara göre iç ve dış ağ arasındaki güvenlik kontrolünü sağlayan yazılımlar veya cihazlardır. Kurulumunun tamamlanması ile sistem içerinde gelen data paketleri veya gidenleri kontrol ederek risklere karşı önlemler alarak engelleme işlemi yapar. Geliştirilmiş bir güvenlik duvarı kullanmayı isteyenlerin tercih edeceği FireWall kurulumu konusunda uzmanlaşmış olan dinamik kadromuz ile daha kısa sürede sonuç almanızı sağlayabiliriz.

 VPN (Virtual Private Networks)

VPN sistemi sayesinde ağ güvenliği maliyetlerini azaltabilir ve daha güvenli bir şekilde sanal ortamda var olabilirsiniz. VPN’nin en önemli özelliği farklı alanlarda yer alan PC ve LAN’ları birleştirerek aynı platforma üzerinden kontrol sağlamanıza yardımcı olmasıdır.

 Antivirüs

Cihazınızı kötü amaçlı yazılımlardan korumak için hazırlanan güvenlik programlarına antivirüs denir. Antivürüs yazılımları virüsü tespit eder ve devre dışı bırakır.

 IDS (Saldırı Tespit Sistemleri)

Saldırı tespit sitemi ağlara, sistemlere veya uygulamalara yapılan kötü niyetli saldırıları ve güvenlik açıklarını tespit etmek için geliştirilmiş bir ağ güvenlik teknolojisidir. IDS, yalnızca tehditleri tespit eder ve yöneticilerine mail ya da benzeri yollarla haber verirler. Bu sonuçlara göre önceden oluşturulmuş bir program çalıştırabilir ve telnet benzeri bağlantıları kaydederek sonrasında izlenmesini sağlayabilirler.

 URL Filtering (Web filtreleme çözümleri)

Kullanıcı günlük hayatta kullandığı bilgisayarlar üzerinden birçok farklı site ziyareti gerçekleştirir. Bu sitelerle ilgili ayrıntılar net olarak bilinmediği için URL filtering yazılımlarından destek alarak çeşitli virüslerin bilgisayara ve ağa gelmesini engelleyip sorunlarınızı ortadan kaldırabilirsiniz.

 Güçlü Tanılama (Strong Authentication)

Güvenliğin arka planda tutulduğu internet ortamında sistemlerinize kimin ulaştığını öğrenemeyebilirsiniz. Sanal ortamda dışarıdan yapılan bağlantı işlemlerinde sizin verdiğiniz şifreler başka ellere geçebilir. Dinamik Teknoloji güçlü tanılama yöntemini kullanarak ağınıza erişen kimlikleri görmenizi sağlamaktadır.

E-Mail Güvenliği

Tüm iş akışımızın en güvensiz iletişim araçlarından biri olan e-mail günümüzün temel bir yapı taşı haline gelmiştir. E-mail, kötü amaçlı yazılım, spam ve kimlik avı saldırılarını yaymak için bilgisayar korsanları arasında kullanılan popüler bir araçtır.
E-mail güvenliği sağlamada önemli faktörler;

Cihazınızı kötü amaçlı yazılımlardan korumak için hazırlanan güvenlik programlarına antivirüs denir.

Ülkeye göre filtreleme
İki-faktörlü kimlik doğrulama sistemi
Veri kaybı önleme sistemi
Sandbox
Mail şifreleme
Anti-spam yazılımları

Firmamız mail güvenliği konusunda kurumların ihtiyacını belirleyerek doğru ürünün seçilmesi ve konumlandırılması konularında hizmet vermektedir.


Tehdit istihbaratı

Bir saldırının engellenmesi için tespit edilebilir ve karşı önlem alınabilir olması gerekmektedir. Dinamik Teknoloji’de siber tehdit istihbaratı da bu noktada ortaya çıkarak kurum ve kuruluşlar için çeşitli ortamlar ve araçlarla tespit edilmiş güncel istihbarat verisi sağlamakta ve bu saldırıların başlangıç aşamalarında engellenebilmesini sağlamaktadır.

Uç Nokta(EndPoint) Güvenliği

Uç nokta, BT uzmanları dahi dikkatlerinden kaçabilen cihazlarıdır. Bir iş ağının en savunmasız halkalarından biri olarak tanımlanır. Uç nokta güvenliği, şirketin kullandığı ağda fazla sayıda cihazların kullanmasına olanak sağlaması nedeniyle daha yaygın bir BT güvenlik işlevi ve endişesi haline gelmektedir. Uç nokta koruması, özellikle kurumsal ağın dışındaki dijital kaynaklara bağlanılırken uç noktadaki cihazların sunduğu yüksek üretkenlikten faydalanabilmek için çok önemlidir. Ayrıca uç nokta güvenliği çözümleri; üretkenlik kaybına, uzun kesinti sürelerine, veri ihlallerine ve itibar kaybına neden olabilecek kötü amaçlı yazılımlara ve sayısız dijital tehdide karşı korunmaya da yardımcı olur. Dinamik Teknoloji olarak uç nokta cihazlarınızı (Bilgisayar, yazıcı, sunucu, USB, akıllı telefon vb.) sıfırıncı gün tehditleri dâhil güncel tehditlere karşı koruyoruz.

Mail şifreleme
Anti-spam yazılımları

Firmamız mail güvenliği konusunda kurumların ihtiyacını belirleyerek doğru ürünün seçilmesi ve konumlandırılması konularında hizmet vermektedir.

Uygulama Güvenliği

Uygulamanın geliştirme aşamasından başlayarak, konumlandırma, işletme ve destek süreçlerini içerecek şekilde güvenliğini sağlamayı amaçlayan işlem, süreç ve çözümleri kapsamaktadır. Kod ve veri bileşenlerinden oluşan uygulama, bu bileşenlere uygun güvenlik işlemlerine tabi tutulmalıdır. Uygulama güvenliğinde donanım ve yazılım bir bütünlük içinde değerlendirilmelidir. Günümüzde iş gereksinimlerine göre sayısı artan ve çeşitlenen uygulamalar için geliştirilen özel güvenlik çözümleri güvenlik düzeyini en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olmaktadır. Bu çözümler, uygulama geliştirme sürecinden başlayarak, uygulamanın çalışma sürecini içine alacak şekilde güvenlik açıklarını ortaya çıkarmakta ve bu açıklara önlem almaktadır.

BİZE ULAŞIN