BULUT ÇÖZÜMLERİ


Veri Merkezi ve Bulut Çözümleri

Dinamik Teknoloji Veri Merkezi ve Bulut Çözümleri konusunda sektörün önde gelen teknoloji firmalarının iş ortaklığı ile müşterilerine ihtiyaçları doğrultusunda doğru ve güvenilir çözümler sağlamaktadır.

Bulut Bilişim Hizmetleri ve Avantajları;

Altyapı ihtiyaçlarının hizmet olarak sağlanması (IaaS)
Platform ihtiyaçlarının hizmet olarak sağlanması (Paas)
Yazılım ihtiyaçlarının hizmet olarak sağlanması (Saas)
Maliyetlerden tasarruf
Geliştirilmiş verimlilik ve ölçeklenebilirlik
Profesyonel ataklık (Çeviklik)
Ana yetkinliklere yönlenme
Bilgi teknolojileri otomasyonu
Evrensel kaynak erişimi
Standartlaşma ve kontrol

Bilgi teknolojileri hizmetleri tedariğini geleneksel bir yöntemle kendi bünyesi içinde çözmeye
kalkan firmalar, diğer birçok hizmet tedariği için yüksek maliyetler altına girmemekte ve bu hizmetleri konusunda uzman hizmet sağlayıcılardan temin etmektedir.

Dinamik Cloud

Dinamik Teknoloji Akıllı Bulut, Dinamik Teknoloji grup firmalarının sahip oldukları teknolojik altyapıları kullanarak, kurumsal müşterilerine sundukları bilişim teknolojisi altyapı (sunucu, internet, ağ güvenliği vb.) ve uygulama hizmetlerinin ortak adıdır. Dinamik Teknoloji Akıllı Bulut hizmeti sayesinde firmalar tüm bilgi teknolojileri altyapısını Dinamik Teknoloji Veri Merkezleri'nde konumlandırarak daha uygun teknik altyapı ve bakım maliyetleriyle işletme maliyetlerini düşürebilmekte, yüksek hızlı kesintisiz internet erişimi avantajıyla iş sürekliliğini arttırabilmektedir. En yeni teknolojileri ön yatırımsız, bakım ve güncelleştirme masrafı olmadan ve önceden kestirilebilir aylık ödemelerle sağla yan Dinamik Teknoloji Akıllı Bulut "Bulut Bilişim" teknolojisinin tüm hizmetlerini müşterilerine sunabilmektedir.


Daha Fazlası

Kurumsal E-Posta: Kurumların kendilerine özel kurumsal e-posta ihtiyaçlarını Dinamik Teknoloji veri merkezindeki Microsoft Exchange Bulut Platformu üzerinden her an, her yerden, güvenle ve kesintisiz erişilebilen bir servis olarak sunulmaktadır.

Uzaktan Yedekleme: Firmaların özel verilerinin güvenliği için verilerini Dinamik Teknoloji Veri Merkezi'ne yedekleme ve olağanüstü durumlara karşı verileri koruma hizmetidir. Dinamik Teknoloji Superonline firmaların sunucu veya bilgisayar sistemlerinde bulunan bilgileri şifreli veri trans feri yöntemi ile Dinamik Teknoloji Veri Merkezi'ndeki yedekleme donanımlarına güvenli bir şekilde aktararak, olağanüstü durum kurtarma ve iş sürekliliği uygulamalarına uygun bir şekilde yedeklenmesi sağlamaktadır.

Sanal Sunucu ve Sanal Veri Merkezi: Firmaların ihtiyaçları için gerekli olan donanım yatırımlarını Dinamik Teknoloji Veri Merkezleri'ndeki sanal sunucular üzerinden gerçekleştirilebilmekte, dolayısıyla ön yatırım maliyetleri işletim maliyetine çevrilebilmektedir. Firmalara her an, istenildiği kadar sunucu kapasitesi sunulabilmektedir.

Yönetilebilir Güvenlik ve Bilgi Teknolojileri Servisleri: Firmaların ihtiyaçları doğrultusunda özel Güvenlik ve Bilgi Teknoloji Yönetim ihtiyaçlarınızı Dinamik Teknoloji Akıllı Bulut ile sunulabilmektedir. DDOS Atak önleme, 5651 loglama, güvenlik duvarı hizmeti, antivirüs, antispam, URL filtreleme ve IPS gibi güvenlik hizmetleri yönetilebilir hizmet olarak sunulmaktadır.

Olağanüstü Durum Merkezi ve İş Sürekliliği Merkezi: Firmaların deprem, sel, yangın gibi afetler ve her türlü insan hatasından kaynaklanabilecek sıkıntılı durumlara hazırlıklı olabilmeleri için bilgi teknolojileri sistemlerin deki bilgileri kriptolu veri transferi yöntemi ile Dinamik Teknoloji Veri Merkezi'ndeki yedekleme donanımlarına güvenli bir şekilde aktararak, tüm verilere her an, her yer den, güvenle ve kesintisiz bir şekilde erişilebilmesi sağlanabilmektedir.

Süper Ofis: Yenilenen Türk Ticaret Kanunu’yla firmalar için Önerilen kurumsal web alan adı, web sitesi alanı (web hosting), e-posta ve web sitesi oluşturma sihirbazını aynı pakette sunulması hizmetidir.

Sanallaştırma
Sanallaştırma, sanal uygulamalar, sunucular, depolama ve ağlar gibi bir şeyin yazılım tabanlı veya sanal bir sunumunu oluşturma sürecidir. Tüm büyüklükteki işletmeler için verimliliği ve çevikliği artırırken BT harcamalarını azaltmanın en etkili yoludur.

Sanallaştırmanın Faydaları: Sanallaştırma, önemli ölçüde maliyet tasarrufu sağlarken BT çevikliğini, esnekliğini ve ölçeklenebilirliğini artırabilir. Daha fazla iş yükü mobilitesi, daha yüksek performans ve kaynakların kullanılabilirliği, otomatik operasyonlar, bunların BT'yi daha basit bir şekilde yönetmesi, işletmesi ve daha az maliyetli hale getirmesi sanallaştırmanın yararlarıdır. Sanallaştırma uygulamaların ve kaynakların daha hızlı sağlanması ve daha fazla iş sürekliliği sağlarken felaket kurtarma senaryolarında da büyük avantajlar getirir.

Sanallaştırma çözümlerimiz;

Sunucu Sanallaştırma
Masaüstü Sanallaştırma
Uygulama Sanallaştırma
Ağ Sanallaştırma
Veri Depolama Sanallaştırma

Veri Depolama Çözümleri
Veri depolama üniteleri genişleyebilen ve ölçeklendirebilen yapısı ile kurumunuza ihtiyacı olan esnekliği sağlamaktadır. Veri Depolama üniteleri yüksek eşire bilirlik (High availability) 7/24/365 mantığında kurulabilmekte olup, işletmenize zaman ve paradan tasarruf yapmanızı sağlar. Felaket senaryolarında disaster yapısı ile farklı lokasyonlarda verilerinizi aktif olarak saklayarak, iş sürekliliği sağlamaktadır.

Felaket Kurtarma Çözümleri
Felaket Kurtarma (Disaster Recovery) coğrafik olarak başka bir yerde konumlandırılan veri merkezinin birebir yedeği olarak çalışabilecek şekilde tasarlanan veri merkezidir. Felaket Kurtarma merkezlerinde coğrafik konum esastır ve veri yedekliği ile karıştırılmamalıdır. Bir ülkenin farklı şehirlerinde hizmet veren kurumlar coğrafik olarak ana veri merkezlerinin bulunduğu şehirden uzak başka bir şehirde konumlandırılan bir felaket kurtarma veri merkezi oluşturabilirler. Ana veri merkezinde oluşabilecek bir problem durumunda ülkedeki diğer birimler felaket kurtarma veri merkezi üzerinden hizmet almaya devam edeceklerdir. Bu noktada tasarlanacak felaket kurtarma merkezlerinin bire bir ana veri merkezleri ile aynı hizmeti verebilecek kapasitede olması gerekir. Özellikle veri depolama ünitelerinin iki veri merkezinde aynı veriye sahip olması için gerekli altyapı sağlanmalıdır.

Yedekleme Çözümleri
Veriler ve bilgiler arttıkça veri güvenliği ve koruma sistemleri de önem kazanmaya devam ediyor. Sistemleri tehdit eden unsurların artış göstermesi, güvenlik sistemlerinin oluşturulmasını gerekli kılıyor. Firmalar ise sundukları hizmet kalitesini artırmak, hızlandırmak ve her aşamada bilgilerinin kayıt altında olmasını sağlamak için teknolojiye yatırım yaparak güvenliği yüksek yazılım sistemlerine sahip oluyorlar.

BİZE ULAŞIN